RC-България  
22 октомври 2017, 02:19:50 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: Добре дошли в RC-България -Форумът на активно действащите авиомоделисти !

Заглавна Страница   Помощ Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Грешките на начинаещия  (Прочетена 6707 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kazey
Моделар

Публикации: 4

« -: 30 октомври 2006, 06:19:42 »

От има-няма година съм в авиомоделизма и са ми доста добре познати грешките на начинаещия авиомоделист:
Своенравието - води до нелетящ авиомодел; създаването на излишно тежък авиомодел - не си казвайте: 50 грама отгоре на тази електичка няма да дойдат зле! Когато създаваме самолет задължително се стремим да го направим максимално лек (и здрав); неправилно конструирано крило - то трябва да е най-здравата част на авиомодела, ако не желаете да се сгъне след първия лупинг, задължително надлъжници отгоре и отдолу (аз имам един авиомодел, който си сгъна крилото в полет, защото бях сложил само 2 надлъжника отдолу, и от от балса - ползват се чамови надлъжници). С една дума искам да кажа: ако си начинаещ авиомоделист влез във форума, разбери какво точно искаш, СЛУШАЙ КАКВО ТЕ СЪВЕТВАТ ПО-ОПИТНИТЕ ОТ ТЕБ, потърси ЧЕРТЕЖИ и работи по изпитани конструктивни схеми! Удивително много е полезно разглеждането на чертежи - дава представа как всъщност трябва да се направят нещата, тоест дава опит, макар и само на теория.
Активен

Иван Казмин, гр. Бургас
Пепо Вълев
Moderator
Моделар
Публикации: 14

« Отговор #1 -: 02 май 2007, 10:15:12 »

Браво Иване доста навреме си разбрал ,че е умен този, който се учи от грешките на другите ,а не от своите.Всички ,които изработват сами моделите знаят , че трябва да са леки и здрави.
  Трябва да се спазват някалко основни правила.
          Винаги нагласяйте модела в домашни условия, старайте се да недоправяте на летището нищо.
          Проверяваите винаги ЦТ- дали си е на мястото, дали всичко е залепено и всичко е наред-няма усукани повърхности и др.
         След отиване на летището при поява на проблем по-добре се приберете - по-евтино излиза.
Активен

Пепо Вълев
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: