RC-България  
17 август 2017, 05:00:48 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: Добре дошли в RC-България -Форумът на активно действащите авиомоделисти !

Заглавна Страница   Помощ Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Въздушно видео  (Прочетена 6204 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
apolo13
Моделар

Публикации: 3

« -: 26 април 2007, 01:45:43 »

Здравейте,някой в БГ пробвал ли е даснима с камера от въздуха и ако е пробвал има ли филмче да ни покаже ?Че то само чужбинците се хвалотят по тяхните си сайтове?? Яко.
Активен

Коста Костов
rozen
Моделар

Публикации: 215

« Отговор #1 -: 26 април 2007, 10:18:21 »

Да....Преди две години във ВОЕННО-ВЪЗДУШНОТО УЧИЛИЩЕ в Д.Митрополия.По време на провеждането на традиционния  турнир за купите на ВВУ.Съвсем на близо до стартовата позиция ЮЛИЯН или ХРИСТО от ВАРНА / някой ще каже : .." пак варненци " /  упорито се стремеше да отразява събитието.Първоначално беше привързал с тиксо един джи-е-сем под крилото на акробатичния РС-модел и снимаше прелитайки над полигона.В последствие идеята беше доразвита и направен дори сценарий / от моя милост / и направихме следното.Този път ЮЛИЯН /а може би беше ХРИСТО ХРИСТОВ -/ монтира върху крилото / от лявата част/ видео-камера.На стартовата позиция се подредиха 6-7 модела.Модела с видео-камерата беше последен и при разрешението за стартиране всички потегляха последователно и се издигнаха във въздуха снимани  от камерата.Колкото и да се стремяха да летят във "формация " , като пилотите от земята се договаряха , беше доста трудно и за тях/пилотите/ така и за нас / зрителите /.
  И с интерес в последствие наблюдавахме записите.А те не бяха с особенно качество.От вибрациите записът "трепереше", но се долавяха снимки във въздуха,хубави кадри има  при пикиране на авиомодела към самата позиция.Имам и запис от този полет , предоставен ми от КИРИЛ ЕМИЛОВ ИВАНОВ от Варна.Ще помоля КИРЧО да качи това клипче на тази "тема" , а съм сигурен че има и други колеги ,които притежават подобни " въздушни " кадри  и също да ги поместят.   
      Но голямо "въздушно шоу " се получи през миналата година по време на турнира в ДОБРИЧ. Летяха едновременно във въздуха 10-12 авиомодела атакувайки въздуши " цели " / група от балони/. И за радост всичко приключи без произшествия и без счупени модели.Като се връщам към този спомен си мисля , че това си беше една " лудост". Да се лети на 30-50 метра от огромния брой от публика.И за това " шоу" мисля , че има записи и ще помоля да бъдат качени на сайта от техния притежател - Стойчо Шишков.

Активен

Розен Тодоров
zlatnia
Моделар

Публикации: 37

« Отговор #2 -: 25 юни 2007, 07:44:51 »

Да-а-а въздушното видео е кът.Никой не иска да си чупи камерата.
Активен

Златомир Петров
mmm
Моделар

Публикации: 2

« Отговор #3 -: 04 август 2008, 02:51:25 »

http://www.youtube.com/watch?v=5rwnKIgt2k4&feature=user
Активен

Момчил Бъчваров
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: